Do Społeczności 4 LO!
Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Nauczyciele. Wspólnie z dyrekcją zapraszaliśmy do udziału w SONDZIE DZIENNIKARSKIEJ i udzielenia odpowiedzi w otrzymanym mailu na jedno pytanie:
"Jak myśli Pani, Pan czego teraz potrzebuje nastolatek, aby poczuć się lepiej i co Pani/ Pan może zrobić dla niego jako dorosły w roli rodzica opiekuna i/ lub nauczyciela?".
Czas na udzielenie odpowiedzi minął 10 marca 2023.
Dziękujemy serdecznie już teraz za odpowiedzi, które otrzymaliśmy w mailach!
Państwa perspektywa to ważny głos dorosłych wspierający nastolatków, którzy w swoim otwartym, zbiorowym liście do dorosłych sygnalizują różne potrzeby, aby być lepiej zrozumianymi oraz inicjować dialog w międzypokoleniowej relacji, poznawać różne perspektywy oraz współdziałać adekwatnie do wspólnych możliwości, potrzeb i oczekiwań.
Drodzy Uczniowie - dla Was informacyjnie o projekcie:
Trwa kontynuacja szkolnego projektu profilaktyczno – medialnego:
"Dialog międzypokoleniowy jako czynnik chroniący nastolatka - powered by Akademia Dynamiczna Tożsamość (adT)" - realizowanego przez klasy medialne w roku szkolnym 2021/22 i 2022/23.
ETAP 1: W roku szkolnym 2021/ 22 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w sondzie dziennikarskiej i odpowiadali anonimowo na pytanie:
"Czego teraz potrzebujesz od dorosłych, aby poczuć się lepiej? Dlaczego?" i na podstawie odpowiedzi sondy powstał "OTWARTY LIST OD NASTOLATKÓW DO DOROSŁYCH" w formie audycji: https://zso5.edu.gdansk.pl/pl/page/o-nas-4lo/adt-studio/projekt-medialno-profilaktyczny-2022-sonda-dziennikarska
ETAP 2: W roku szkolnym 2022/ 23 kontynuujemy projekt. Przesłaliśmy mailem do dorosłych w naszej szkolnej społeczności jedno pytanie sondy dziennikarskiej:
"Jak myśli Pani, Pan czego teraz potrzebuje nastolatek, aby poczuć się lepiej i co Pani/ Pan może zrobić dla niego jako dorosły w roli rodzica opiekuna i/ lub nauczyciela?", a także informacje o każdym kroku w projekcie, o zasadach zachowania anonimowości uczestników i dostęp do OTWARTEGO LISTU OD NASTOLATKÓW (ok. 20 minutowej audycji).
OD AUTORÓW PROJEKTU:
Razem żyjemy w czasach wymagających od każdego więcej niż jest na to gotowy. Szukamy wskazówek w komunikacji: treści (odpowiedzi na pytania) i formie (dialog). Wskazówek dla dorosłych jak tworzyć ramy wsparcia dla nastolatków.
Działamy na rzecz wspólnego dobrostanu i podmiotowości. To jedna z dróg do budowania wspólnie dialogu międzypokoleniowego, aby wzmacniać synergię w triadzie wychowawczej (nauczyciel - uczeń - rodzic/ opiekun) opartą na komunikacji międzypokoleniowej widzianej jako czynnik chroniący nastolatka zakorzeniony w szkolnym środowisku, w sytuacjach trudnych dla młodego człowieka.
Wspólnie twórzmy dialog międzypokoleniowy - krok po kroku!
Autorzy i pomysłodawcy: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen Nauczyciele ZSO nr 5 - 4 LO z OMS w Gdańsku Patronat klas medialnych - Akademia Dynamiczna Tożsamość (adT)
Szkolny projekt profilaktyczno – medialny: "Dialog międzypokoleniowy jako czynnik chroniący nastolatka"
Szkolna kampania społeczna: Czego teraz nastolatek potrzebuje od dorosłych, aby poczuć się lepiej?
Forma: sonda dziennikarska Projekt szkolny w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego ZSO NR 5 w Gdańsku na rok szkolny 2022/ 2023
PUBLIKACJA WYNIKÓW: w formie audycji przedstawimy wyniki projektu.