" Jest tylko jeden sposób nauki, poprzez działanie... droga wiedzy stoi otworem przed wszystkimi ludzmi..." Paulo Coelho
W ramach Gdańskich Lekcji Obywatelskich - edukacji outdoorowej - edukacja prawna - uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą, uczestniczyli w roli publiczności w rozprawie sądowej, toczącej się przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku II Wydział Karny, która dotyczyła nielegalnego posiadania, uprawy, dystrybucji marihuany oraz innych środków odurzających.
Młodzież mogła doświadczyć jak procedowany jest proces z udziałem doprowadzonego na salę rozpraw z aresztu oskarżonego. W jaki sposób działa prokuratura, oskarżyciel z CBA oraz jaką rolę pełni adwokat- obrońca.
Wszystkie te aspekty są ważne dla młodych ludzi, którzy wchodzą w świat dorosłości, a przede wszystkich z punktu profilu, na którym uczniowie przygotowują się do pracy w ewentualnych służbach tj. straż graniczna czy ratownictwo medyczne.
Zawsze dbajmy o nasze i innych zdrowie i zgodnie z Ustawą z dnia 29.07.2005r. - przeciwdziałajmy narkomanii.