Projekt "MUDI" to WIELODYSCYPLINARNY PROJEKT szkolenia dla RODZICÓW I NAUCZYCIELI mający na celu zapobieganie znęcaniu się rówieśniczemu” Został on zaakceptowany przez Włoską Agencję Narodową i otrzymał grant w wysokości 250 tys. EUR. Koordynatorem projektu jest Istituto di Istruzione Superiore Einstein

De Lorenzo Potenza, szkoła średnia z Włoch, która tworzy partnerstwo z 3 innymi szkołami: z Turcji, Macedoni Północnej i Polski, oraz z uniwersytetem w Rumunii i dwoma organizacjami pozarządowymi: z Francji i Holandii.
Przemoc rówieśnicza jest powszechnym problemem w wielu społeczeństwach Europy. W sytuacji, gdy podstawowe potrzeby psychologiczne (dostępność emocjonalna) nastolatków, nie są zaspokojone, nastolatkowie podatni na znęcanie się,  mają skłonność do różnych zachowań agresywnych. Jednym z obowiązków rodziców wobec dorastającego dziecka, jest zaspokajanie jego potrzeb na każdym etapie rozwoju. Stąd tak ważna jest dostępność emocjonalna rodziców.  W tym projekcie, w którym nauczyciele i rodzice wezmą aktywny udział, zostaną przeprowadzone badania, aby dotrzeć do źródeł znęcania się rówieśniczego, co umożliwi przygotowanie  kompleksowego programu szkoleniowego.
IV LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy WOP będzie reprezentować Polskę w tym 2-letnim projekcie.

Link do informacji o przebiegu projektu na fb